How much were you charging? How did you advertise? Word of mouth?
I’m just curious. I sold warheads in elementary school. For a quarter a piece at first then down to nickels and dimes as people ran out of quarters. I think I just wanted to see how much I could sell by making different deals. As an adult I hate haggling though.
That’s a good profit margin. By the time I was trying to get extra weed money, I was “extracting shareholder value” when I was working at Wendy’s. There was more opportunity working the drive thru.
How much were you charging? How did you advertise? Word of mouth?
I’m just curious. I sold warheads in elementary school. For a quarter a piece at first then down to nickels and dimes as people ran out of quarters. I think I just wanted to see how much I could sell by making different deals. As an adult I hate haggling though.
$4-5/each, and yeah word of mouth. I pretty much did it for weed money, so I wasn’t really too crazy about getting that much business.
That’s a good profit margin. By the time I was trying to get extra weed money, I was “extracting shareholder value” when I was working at Wendy’s. There was more opportunity working the drive thru.