I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I’m vegan BTW
How do you know if someone is vegan?
Yeah, but how many eggs do you eat? /s